T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / KARATAY - Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi

Haberler

Ara

BİR TENEFFÜSTE 3 CAN KURTARDIK

Kızılay ve Kan Bağışı kulübü tarafından her yıl en az iki defa olmak üzere 5 yıldan beri gerçekleştirilen kampanyamız bu yıl 29 Kasım 2017 günü gerçekleşti. Kampanya öncesi 450 öğrenci tarafından kısa bir film çekilerek bütün öğrencilerimizin duyarlılığı artırıldı. Bu film sosyal medya da büyük ilgi gördü. Kızılay Genel Başkanı Sayın Dr. Kerem KINIK, kampanyamızın kısa filmini  kendi twitter sayfasında yayımlayarak bütün öğrencilerimize teşekkürlerini iletti.  Kampanyamıza 125 kişi müracaat etmiş, 71 kan bağışında bulunarak 213 kişinin hayatı kurtarılmıştır. Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Ara

Ara

Okulumuz Felsefe Öğretmeni Meral ÖZCAN ve 10/C sınıfı öğrencisi Muhammed Can TORUN, Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nde bu yıl 22.si düzenlenen Türkiye Felsefe Olimpiyatına katılmışlardır. Türkiye’nin seçkin okullarının da katıldığı yarışmada okulumuzu temsil eden öğrencimizi tebrik ediyor ve başarısının devamını diliyoruz.

Kas

Kas

 

 

5 yıldır okulumuzda kan bağışı kampanyası yapmaktayız. Bu yıl ki kampanyayı farklı bir şekilde yapmak istedik. BİR  TENEFFÜSTE ÜÇ CAN KURTARALIM kampanyası 15 dakikalık teneffüs süresinde 3 kişinin hayatını kurtarmak için Konya genelinde bir kampanya başlattık. 29 Kasım 2017 Çarşamba günü okulumuzda Kızılay işbirliği ile BİR TENEFFÜSTE 3 CAN KURTARIYORUZ. Bütün dostlarımız davetlidir. Yer. Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi Saat. 10.00 -  16.00.

Kas

Okulumuz Öğrenci Meclis Başkanı Tahsin BAŞARI Çarşamba günü yapılan İl Öğrenci Meclis Başkanlığını kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Kas

Okulumuzun öğretmen ve öğrencilerinden oluşan AB Erasmus Plus proje ekibimiz, Norveç’e gitti.

 “EatingFor Life” adlı proje çalışması için Norveç’in Trondheim şehrinde 6-11 Kasım 2017 tarihleri arasında bir dizi faaliyetler gerçekleştirildi. “Okullarda sağlıklı beslenme” temalı proje kapsamında Trondheim’inStrindavgs. okulunda gerçekleşen faaliyetlerle 6 farklı ülkeden gelen öğrenciler özellikle ülkelerindeki kahvaltı kültürü ve kahvaltının sağlıklı beslenme üzerindeki etkisi konularında sunumlar yaptılar. Yine öğrenciler, yörelerindeki meşhur olan bir yemeği, Norveç’te yapıp sunma imkânı buldular. Şehrin tarihi ve turistik mekânlarının da gezildiği projemizin bir sonraki durağı Polonya olacak.

  Ülkemizi başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve onlara refakat eden öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Kas

Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi tarafından desteklenen ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Konya Bilim Merkezi Sosyal Bilimler Makale Yarışması sonuçları 04.11.2017 tarihinde açıklandı. Okulumuzdan yarışmaya katılan makalelelerden beş tanesi Türkiye genelinden 430 makale içerisinden seçilerek finalde yarışmaya hak kazandı. 60 eserin yarıştığı finalden de iki makalemiz ödül aldı. Medya-İletişim alanında Danışmanlığını Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Seher ÖZCAN´ın yaptığı okulumuz öğrencisi Zeynep Sıla BÜYÜKEKEN, Türkiye 3.sü; Din ve Ahlak alanında Danışmanlığını Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Mustafa AYDIN´ın yaptığı okulumuz öğrencisi Mehmet ÖZASLAN ise Mansiyon ödülü aldı. Öğrencilerimizi ve Öğretmenlerimizi okulumuz adına bu büyük başarıdan dolayı tebrik ediyoruz.

Kas

Okulumuz Değerler Kulübü İyilik Hareketi tarafından 18.10.2017 tarihinde OKİP öğrenci etkinlikleri kapsamında engelli bireyler hakkında toplumsal bilinç oluşturmak amacıyla "BENİ YAKINDAN TANI" isimli program gerçekleştirildi.

Program İçeriği:

1-Merve BÜYÜKBAYAR , Halime EROĞLU ve Aşina ALTAYLAR´ın işaret dili eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

2-Necmettin Erbakan Üniversitesinde Engelli Öğrenciler Birliğinde memurluk yapan İsmet ÇAVDAR  ve Necmettin Erbakan Üniversitesinde Tarih görme engelli öğrenci olan Büşra SOYLU  konuşmalarını yaptılar.

3-9/C sınıfı öğrencisi Hasan Alperen TUNCER´in “Hayal Edin” isimli empati faaliyeti izlendi.

4-Okulumuz 9.sınıf öğrencileri Ceyda DOĞAN, Sena DAVRAN, Eda GÖKBAŞ, Ebrar ALTUNTERİM ´in sunumları izlendi.

5- Okulumuz 9.sınıf öğrencisi Kübra Ev “Görme engelli öğrenci olmak” konulu konuşmasını yaptı.

6-Kübra Ev isimli öğrencimize konuşmasının ardından Okul Müdürümüz Mustafa UYSAL tarafından başarı belgesi takdim edildi.

7-Merve BÜYÜKBAYAR ve Aşina ALTAYLAR eşliğinde İşitme engellilere empati kurmak amaçlı Hayat Bayram Olsa şarkısı sesli ve sessiz sergilendi.

 8- Değerler Kulübü yöneticisi Okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mevlüt YILDIRIM tarafından kapanış konuşması gerçekleştirildi.

Ekm

10/A sınıfından Tahsin BAŞARI, 10/C sınıfından Muhammed Can TORUN ve 11/B sınıfından Havva Nur ÜSTÜN´ün yarıştığı ve demokratik bir ortamda geçen okul meclis başkanlığı yarışını Tahsin BAŞARI kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ekm

 

 

Öğrenciler festival kapsamında hem fuarı gezdiler etkinliklere katıldılar hemde Koç Üniversitesi öğretim üyesi Dr T. Metin SEZGİN tarafından verilen Yapay Zeka adlı konferansa katıldılar.

Ekm

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Okulumuzu Kazanarak Aramıza Katılan Öğrencilerimizle Uyum Programımızı Gerçekleştirdik. Katılımlarından dolayı tüm öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

Ekm

Okulumuzda aşure dağıtımı 05.10.2017 tarihinde gerçekleşti. Okulumuz Yardımlaşma Kulübü tarafından gerçekleştirilen programda Muharrem Ayı, Hicret, Hicrî Yılbaşı ile ilgili okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mevlüt YILDIRIM okulumuz öğrencilerine seminer verdi. Daha sonra okulumuz bahçesinde aşure dağıtımı yapıldı.

Ekm

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında gerçekleştirile Geleceğin Hukuk Mimarları Yetişiyor Projesi Açılış Programı 04.10.2017 tarihinde okulumuz Erol Güngör Salonu´nda yapıldı. Programa Konya Bölge Adliye Başsavcısı Ali GÖKPINAR, Karatay İlçe Millî Eğitim Müdürü Ömer BÜYÜKMANAV, Konya Adliyesi Hakim ve Savcıları, Okulumuz öğretmen, idareci, veli ve öğrencileri ile davetliler katıldı. 

Eyl

02.10.2017 Tarihinden itibaren geçerli olacak Okul Zaman Tablomuz